niedziela, 14 kwietnia 2013

"Czas odwetu" Lili St. Crow (19)


"Czas odwetu" Lili St. Crow, Wydawnictwo Amber Sp. z o.o., Warszawa 2012r.

Ostatnia, piąta książka z serii "Inne anioły".

Dru, Gates i Ash w ucieczce przed wampirami zamieszkują  w domku babci dziewczyny na odludziu. Tam niestety zostają zaatakowani przez wrogów. Z czasem okazuje się, że to Gates, który został "złamany" przez Siergieja, podpalił dom babci i wezwał wampiry. Z pomocą rusza jej drugi ukochany Christophe.

Anderson po babci odziedziczyła umiejętność używania magii i nie tylko- prawdopodobnie w jej swietoczej krwi płynie także domieszka krwi istot Maharaj-dzieci djinni, którzy uważają ją za jedną z nich. Dzięki naszej bohaterce Zakon w przyszłości podpisze z nimi pakt, który będzie zobowiązywał obie strony do obopólnej pomocy w walce z wampirami.

Wszyscy zostają schwytani w ręce Siergieja. Christophe jest torturowany przez własnego ojca. Gates jako "złamany" ma pilnować Dru, aby nie uciekła z więzienia, ale resztką wolnej woli postanawia jej pomóc, daje jej napić się swojej krwi i wypuszcza z pokoju. Nastolatka karze mu uciekać, zamierza uratować Christophe. Staje się samoistną bronią, razem z djampirem zabijają króla i uciekają z niewoli.
Gates po wszystkich krzywdach jakie wyrządził ukochanej wyjeżdża ze Scholi do innej placówki, tam szkoląc się z dala od niej chce zasłużyć na jej miłość i zaufanie. Musi dojrzeć, być silnym, aby móc walczyć u jej boku i być wart i godzien swojej wybranki. Christophe ma nieustającą nadzieję, że dziewczyna odwzajemni kiedyś jego uczucia.
Bohaterka postanawia dać sobie czas do wyboru, niby bardziej kocha Gates'a, ale nie umiałaby złamać serca djampirowi. Podejmuje decyzję o tym, że chce pobyć sama, wreszcie mieć czas na własne dorastanie-powoli, a nie na "gwałtu-rety", na naukę, na doskonalenie, na myślenie o sobie. Wybiera mądrze i o dziwo bardzo dojrzale jak na swój wiek.

Lekka książka wciągająca bezgranicznie. Lektura nie należy do ambitniejszych, ale czasami fajnie się oderwać od poszarzałej rzeczywistości i poczytać o takich osobliwościach.

Jako czytelniczka jestem ogromnie zawiedziona końcowym wyborem dziewczyny - niczego nie życzyłabym sobie bardziej, jak jej zjednoczenia z Christophe, któremu od początku oddałam swoje serce. Ale ile osób, tyle wyborów...

Weźmy na przykład moją ukochaną babcię - poza Chuckiem nikogo innego nie dostrzeże ;-).

4 komentarze:

 1. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale sama lubię tego typu tematykę, tylko w dzisiejszych czasach niestety jest tak wiele zakończeń książek albo do bólu przewidywalnych, albo dziwaczne. W każdym razie możliwe, iż sięgnę po pierwszą część;) pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, z pewnością zajrzę! Masz świetnego bloga! Zdjęcia cudne!

   Usuń
 2. Jestem załamana tym że nie mogę tej książki znaleźć nigdzie... A bardzo bym ją chciała przeczytać... Może wiesz gdzie ją znajdę ? Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ją pożyczałam kiedyś od znajomej, jeżeli nie ma u Ciebie w bibliotece, to chyba tylko na allegro. Przykro mi, bardziej nie pomogę.

   Usuń

Wasze uwagi są dla mnie cenne.
Dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...