piątek, 23 października 2015

Idealny duet literacki - Georgie Adams i Emily Bolam: Trzy małe czarodziejki; Trzy małe piratki.

Autorka Georgie Adams i ilustratorka Emily Bolam to duet idealny. Niemalże jak Brzechwa - Butenko w "Andronach"! Wspaniałe rysunki i teksty są urokliwe i współgrają ze sobą w nierozerwalny sposób . Polecam wszystkie trzy książeczki tych intrygujących współtwórczyń. Szczególnie rekomenduję je dzieciom w wieku 5+. Publikacje uczą przyjaźni, empatii, zrozumienia innych osób, a przede wszystkim zapewniają dobrą zabawę ;)
źródło
Która z małych dziewczynek nie chciałaby zostać czarodziejką i móc używać magii? Wspaniała mapa rozrysowana w książce przedstawia cały "świat" naszych bohaterek i ich przyjaciół. Dziewczynki chodzą do szkoły, ale oczywiście nie takiej zwyczajnej, urządzają przyjęcie, ale mamy pewność, że będzie ono jedyne w swoim rodzaju. Zazdrościmy bohaterkom ich codzienności i razem z nimi z niesamowitą swobodą, chęcią i energią przeżywamy ich rozterki. Wspaniała publikacja.
Literatura: angielska
wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
tłumaczenie: Liliana Fabisińska
tytuł oryginału: The three little witches storybook
data wydania: 18 października 2007
ISBN: 978-83-7250-311-4
liczba stron: 90
słowa kluczowe: czarodziejki, dla dzieci
kategoria: Literatura dziecięca
język: polski
źródło
 -"Trzy małe królewny" -KLIK - o tej książce pisałam już wcześniej.

źródło
- "Trzy małe piratki" - gdyby ktoś miał dosyć słodkich jak landrynki księżniczek, to może pokusić się o piratki ;) Świetna lektura dla każdej nieokiełznanej młodej panny. Ahoj, szczury lądowe! Pięknie i zabawnie przedstawiano nam główne bohaterki, ich przyjaciół, statek, całą okolicę, która jest doskonale pokazana na mapie. Genialne podpisy, komentarze bohaterów i ich zwierząt na ilustracjach są wręcz rozbrajające. Nie zabraknie oczywiście zajmujących przygód. Nasze piratki zrobią wszystko, aby wyratować małą syrenkę  Mo i resztę jej przyjaciół ze strasznych rąk wrogów. Czy im się to uda? Przekonajcie się sami.
Literatura: angielska
wydawnictwo: Morex
data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 9788372502810
liczba stron: 89
kategoria: Literatura dziecięca
język: polski

6 komentarzy:

 1. Sama bym do nich z chęcią zajrzała. Lubię takie książeczki oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że byłabyś równie zachwycona jak i ja.

   Usuń
 2. Wpisałam się do wyzwania "Rosyjsko mi". Trzeba popróbować czegoś nowego.
  Kiedy mogę wpisać zaległe linki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy tylko chcesz. Do wpisów dodaj link do mojego wyzwania. Pamiętaj proszę, że do podsumowań (mniej więcej jedno w roku) i nagradzania biorę tylko pod uwagę twoje wpisy, które dodasz od października 2015r.

   Usuń

Wasze uwagi są dla mnie cenne.
Dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...