piątek, 6 lutego 2015

Weekend Wiki w Czytelni.

Cieszę się, że teraz moja kolej na weekend w Czytelni. Już nie mogłam się doczekać. Chyba nie będę zbyt oryginalna, jeśli stwierdzę, że trudno jest napisać coś o sobie.
Uwielbiam czytać książki odkąd pamiętam. Moje ulubione gatunki to kryminały, thrillery, horrory i powieści obyczajowe. Choć jestem otwarta na inne gatunki, wszak na studiach (filologia polska) musiałam czytać wszystko. Nie ukrywam, że od tamten pory unikam tematyki wojennej. Chyba za dużo jej poznałam.
Uwielbiam podróżować do nowych, ciekawych miejsc. Zawsze z nieodłącznym aparatem, który uwiecznia te niezapomniane chwile. Moje miejsce na Ziemi to Kraków, miasto w którym się zakochałam i w którym zostawiłam cząstkę siebie. Bardzo chciałabym w nim zamieszkać. Miejmy nadzieję, że moje marzenie się spełni.
Marzę również o otworzeniu własnego wydawnictwa albo przynajmniej pracy w swoim zawodzie. Od 6 lat realizuję swoje hobby, jakim jest dziennikarstwo. Przejawia się to recenzjami książkowymi i teatralnymi, relacjami z ciekawych wydarzeń kulturalnych, a także… motoryzacyjnych. Tak, lubię samochody, szczególnie te zabytkowe, które mają duszę. Choć sportowe też mnie kręcą ;)
Wybrałam dla Basi thriller psychologiczny „Tarantula” Thierry’ego Jonquetta, gdyż książka ta wywarła na mnie duże wrażenie. Jak nie ruszają mnie żadne brutalne i krwawe opisy, tak po tej lekturze autentycznie źle się poczułam. Oczywiście to nie jedyne jej atuty, o czym pisałam w mojej recenzji. Niemniej jednak byłam ciekawa, czy ta książka wywoła u Basi równie silne emocje :)
Przy okazji chciałabym zaprosić Was na mojego bloga Literaturomania oraz profil na portalu Wiadomosci24.pl. Być może znajdziecie tam książki i spektakle, które Was zainteresują.
Weekend Wiki w Czytelni składa się z:
-powyższego wpisu Wiki - opublikowany w piątek, 6 lutego 2015r.
-wpisu Basi (opinia o "Tarantuli") - publikacja w sobotę, 7 lutego 2015r. o godz. 14:00.

13 komentarzy:

 1. Znam blog Wiki i polecam. Wiele interesujących postów można tam znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydarzenia motoryzacyjne? Ale żeś mnie zaskoczyła. Ja jakoś wciąż nie mogę się nasycić literaturą wojenną. Natomiast troszkę przepadły mi się kryminały:-). Ale w sumie jak to dobrze, że się tak różnimy, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejadły mi się kryminały. Telefon podpowiedział zły wyraz:-)

   Usuń
  2. Miłością do motoryzacji zaraził mnie mój narzeczony. Swego czasu prowadziliśmy nawet cykl Wyjątkowe samochody i polowaliśmy na okazy w Warszawie i Krakowie ;)

   Mnie się chyba nigdy nie przejedzą kryminały :) Pewnie, że dobrze, bo byłoby nudno, gdyby każdemu podobało się to samo :)

   Usuń
 3. Czytam czasem bloga wiki i cieszę się, że mogłam się o niej czegoś więcej dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiki nie tylko w sieci jest miłą osóbką :) Miałyśmy okazję się poznać i zamienić kilka słów na Targach Książki w Krakowie :) Jej bloga odwiedzam z wielką przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo miło wspominam to spotkanie i mam nadzieję, że nie było ono ostatnie :) Też lubię zaglądać na Twojego bloga, choć ostatnio mam mniej czasu na buszowanie. Ale postaram się nadrobić zaległości ;)

   Usuń
 5. W tym roku mamy zamiar udać się do Krakowa, mam nadzieję, że i nas zauroczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jest duża szansa, że się podoba :)

   Usuń
 6. Wiki dobrze znam blogowo, a jakżeby inaczej. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiki prowadzi bardzo ciekawy blog i zawsze chętnie do niej zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń

Wasze uwagi są dla mnie cenne.
Dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...