piątek, 26 lipca 2013

"Piękne istoty" Kami Garcia, Margaret Stohl - o ekranizacji i o książce. (61)


Rzadko się zdarza, aby ekranizacja była wystarczająco dobra, żeby mnie przekonać do sięgnięcia po książkę. Zewsząd słychać "Piękne istoty"! Tyle hałasu, czy warto przeczytać tą powieść?

piątek, 19 lipca 2013

"Kobieta" Jack Ketchum i Lucky McKnee (60)Dopiero niedawno odkryłam Ketchum'a. Myślałam sobie: jejku, o co ten cały krzyk, to jazgotanie, ten szok, to zgorszenie? Według Kinga to najbardziej przerażający facet w Ameryce.

poniedziałek, 15 lipca 2013

Twardoch na festiwalu w Darłowie.Jak zapewne pamiętacie "Morfina" Szczepana Twardocha jest u mnie do wygrania w lipcowej zabawie "Żyrafa Tosia z Czytelni". Ostatnio Twardoch był gościem na festiwalu z Darłowie - Bałtyk Festiwal Media i Sztuka Darłowo 2013. Poniżej krótki filmik z rozmowy z jego udziałem na temat "Morfiny",

piątek, 12 lipca 2013

"Generation P" Wiktor Pielewin (58)


Pielewina zna pewnie wielu z Was, ja dopiero zaczęłam z nim swoją przygodę. Autor jest jednym z najbardziej poczytnych rosyjskich pisarzy. Dopiero go odkryłam, ale prawie od początku tej lektury zachwyciłam się jego piórem bezgranicznie.

piątek, 5 lipca 2013

"Żyrafa Tosia z Czytelni" Lipiec 2013 - rozpoczynamy zabawę!

Kochani rozpoczynam nową comiesięczną zabawę, typu rozdawajkę :)

"Morfina" Szczepan Twardoch (57)Na okładkę spoglądałam przez dobre parę chwil - pomyślałam: jejku ale schiza! Rzeczywiście bardziej paranoicznej i schizofrenicznej okładki nie oglądałam nigdy, przenigdy. Przyciąga, jak i odpycha, człowiek boi się tej okładki, tego wypaczenia, zdziwaczenia, psychicznego zwichnięcia.


środa, 3 lipca 2013

"Księga bez tytułu" Anonim (56)Sięgnęłam po tą lekturę ze względu na okładkę. Wiem, że nie ocenia się książki po okładce, ale na pierwszy rzut oka po prostu nie sposób oderwać od niej wzroku. Ostrzeżenie "Pod żadnym pozorem nie czytaj księgi bez tytułu" działa oczywiście totalnie przeciwstawnie. Zakazany owoc jest najsmaczniejszy, prawda? Poza tym to jak dać dziecku lizaka i powiedzieć mu, żeby go BROŃ BOŻE nie lizało, bo popsują mu się zęby i będzie musiał iść do dentysty je BOROWAĆ!!!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...