piątek, 31 maja 2013

"Kwas siarkowy" Amelie Nothomb (46)


Opowieść rozpisana na dwa głosy: więźniarki Pannonique - drobnej, pięknej, subtelnej, dumnej dwudziestolatki i również dwudziestoletniej pustej, prostej strażniczki/wartowniczki Kapo Zdeny.

niedziela, 19 maja 2013

"Wesoła gromadka" (41)Dzisiaj przedstawię książeczkę, która jest zbiorem jedenastu poemacików. Wraz z fotografiami zostały one wybrane przez Bogdana Butenko, który jest jednym z moich ulubionych ilustratorów.

piątek, 10 maja 2013

"Przypadki Marka M" Ryszard Sadaj (38)"Rzecz o młodym człowieku, który się wszystkiego bał, aż przykleił do fotela tramwajowego znanego polityka i od tego czasu bał się z coraz większą odwagą; i o jego ojcu, pisarzu, który także się wszystkiego bał, na przykład, że żona zniszczy mu plantację cytrusów, którą sobie założył na parapecie okna, bał się nawet tego, że zostanie sławnym pisarzem. Czyli rzecz o strachu".

środa, 1 maja 2013

"Wielka Księga Polskiej Poezji dla dzieci" (33)


Praca zbiorowa. Autorami są Leopold Staff, Ewa Szelburg-Zarębina, Maria Kownacka, Lucyna Krzemieniecka, Antoni Marianowicz, Janina Porazińska, Ludwig Jerzy Kern, Kazimiera Iłłakowiczówna, Stanisław Jachowicz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Aleksander Fredro, Wanda Chotomska, Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Maria Konopnicka oraz Joanna Papuzińska o której wspominałam ostatnio przy opisywaniu książki dotyczącej bibliotekoznawstwa.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...