środa, 27 marca 2013

"Bunt" Lili St. Crow (11)


"Bunt" Lili St. Crow, Wydawnictwo Amber Sp. z o.o., Warszawa 2011r.
Przedostatni tom serii "Inne anioły".
Christophe (Reynard'owi) udaje się namówić Dru do pozostania w Zakonie, gdzie jest bezpieczna. Zakochany djampir osobiście uczy ją podczas treningów, chce podszkolić jej umiejętności walki. Nawiązuje się między nimi coraz silniejsze uczucie.
Strażnik Leon okłamuje dziewczynę oczerniając w jej oczach Reynard'a. Oświadcza iż to on jest zdrajcą odpowiedzialnym za wydanie jej przyjaciela wrogowi, czyli własnemu ojcu-królowi wampirów.
Anderson postanawia uratować przyjaciela na własną rękę, ma dosyć czekania, boi się o niego. Nie jest pewna czy może komukolwiek jeszcze kiedyś zaufać. Ucieka więc z Zakonu, zdobywa amunicję w domu Augusta (przyjaciela ojca) i rusza na pomoc Graves'owi.
Zostaje schwytana i uwięziona w jednej celi z loup-garou i... Anną. Swietocze są cennym nabytkiem dla króla. Po wypiciu ich krwi wampir będzie mógł wyjść w dzień na słońce i nie ulegnie spaleniu, stanie się potężny i nie do pokonania. Nastolatka poważnie rani Siergieja , pije krew Anny, żeby się wzmocnić i wyjść z tego cało. Oddana straż Anny ją ratuje, a bohaterka ucieka z przyjacielem z lochów.
W tym tomie możemy się przekonać, iż Dru rośnie w siłę. Została już tyle razy zdradzona, że nie chce nikomu ufać. Nasza ulubienica ma dosyć słuchania od wszystkich co ma robić, jest niecierpliwa, jest buntowniczką, chce działać, nie godzi się na zło. Jest rozdarta-nie wie kogo kochać bardziej, nie wie kogo wybrać. Przy każdym czuje się inaczej, przy Graves'ie troszkę niedoceniana, przy Christophe zbyt szybko dorosła. Jest nastolatką, która nie zna jeszcze siebie i odwleka podjęcie decyzji o wyborze, nie chce żeby któryś z nich podejmował tą decyzję za nią. Wiele sprzeczności w tak małej skomplikowanej osobie. Jaki będzie jej wybór? Kogo pokocha, u czyjego boku chce spędzić swoją przyszłość? Wkrótce się dowiemy.


6 komentarzy:

 1. Basiu, czy jesteś fanką książek o wampirach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak, ale nie czytam pierwszych lepszych/wszystkich jak lecą, Anne Rice i jej "Kroniki Wampirów" to mistrzostwo, mam jej wszystkie książki jakie kiedykolwiek napisała (także erotyki) w domu, tylko... muszę je przeczytać, bo jeszcze wszystkich mi się nie udało ;) Lubię Czarną serię, Larssona, Clavell'a z klasyków to Dostojewskiego, Sienkiewicza, (Chotomską - dla dzieci), Austen i wielu innych, lubię też odkrywać całkiem nieznanych, więc bywa różnie - akurat ta cała seria o wampirach składa się z 5 książek, więc co jakiś czas do niej wracam, żeby opublikować:)Taki troszkę misz masz;) z wampirami w tle hihi.

   Usuń
  2. Widzę, że rozbieżność autorów, których lubisz jest ogromna. Cieszę się, że dzięki Tobie poznam kilka nowych nazwisk:)

   Usuń
  3. To działa w dwie strony, u Ciebie również poznaję nowe światy:)

   Usuń
 2. Kiedyś wpadł mi w ręce tzw. "erotyk" Anne Rice-,,Kara dla Śpiącej Królewny"...Książki Markiz'a de Sade to przy tym romanse historyczne;)

  Jeśli jeszcze Basiu nie czytałaś(a domyślam się cenisz sobie autorkę po serii o wampirach)to podejrzewam, że będziesz zaszokowana...:)

  Justyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha mam jej wszystkie książki w domu. Moja mama;) czytała i mówiła, że seria o Śpiącej Królewnie to niezłe... porno hihi. Widzę, że nie ona jedna tak myśli:) No cóż - zobaczymy...

   Usuń

Wasze uwagi są dla mnie cenne.
Dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...